By bonamore 08.04.2021

Õhukeste seinte paksus

Suure laiuse ja kõrguse suhtega väikesed pinnad oma on tundlikud vibratsioonile ja seetõttu on neid eriti keeruline täpselt töödelda

Suure laiuse ja kõrguse suhtega väikesed pinnad oma on tundlikud vibratsioonile ja seetõttu on neid eriti keeruline täpselt töödelda.Töötlemisaja vähendamiseks on soovitatav suurendada õhukeste seinte paksust ning vältige väljaulatuvaid osi, mille laiuse ja kõrguse suhe on suurem, kui 4.

Kui kaal pole oluline, tuleks eelistada paksemaid seinu ja tahkeid profiile, mis on stabiilsemad ja seeläbi lihtsamini töödeldavad ning masinale vähem kulukad.

Selleks, et õhukese seina töötlemisel vältida deformatsiooni või halvemal juhul purunemist tuleb tööradu korrata väikesel lõikesügavusel. Kuna õhukesed seinad ja pinnad on vibratsioonile ülimalt vastuvõtlikud on nende täpne töötlemine keeruline ja suurendab tunduvalt detaili töötlemise aega ja seeläbi ka maksumust.

Kulude minimeerimiseks:

  1. Projekteerige seinad paksemad kui 0,8 mm (mida paksemad, seda parem) ja funktsioonide töödeldavusele peab olema juurdepääs igal üksikjuhul eraldi.
  2. Proovige vältida aukude ja keermete paigutamist detaili serva lähedale, kuhu satuvad tavaliselt õhukesed seinad.
  3. Järgige ülaltoodud juhiseid ka siis, kui projekteerite oma kujunduses auke