Freesimistundide muutmine minutiteks – 3. osa

By oldbac 13.05.2021

Kuidas tarkvara freespingiga arvestab?

Tarkvara valik on samuti oluline, sest mõnikord võib tarkvara piirata detailide hulka, mida on võimalik ühe operatsiooniga lõigata. Kui detail on parajalt keerukas, võib juhtuda, et viimane läbilõige tuleb teha mõne eriti keeruka lõikamisega, mida lihtsalt pole võimalik osades programmides lahendada. Paljudes tarkvarades puudub ka detailne kontroll teostatava lõike üle.

Hypermilli tarkvara mida kasutame, võimaldab automaatselt leida lõikenurka ja hyperMILL® tuvastab kokkupõrked ja pakub tõhusaid lahendusi kokkupõrgete vältimiseks. Täielikult automatiseeritud kokkupõrgete vältimine pakub erinevaid strateegiaid. Kokkupõrgeteta tööriista nurk arvutatakse viie telje samaaegse töötlemise korral automaatselt.

Tõhusa freesimise tagamiseks jaotatakse komponendid sageli erinevateks töötlusaladeks ning töödeldakse erinevate tööriistade ja etteandega.

Funktsioon „Sile kattumine” parandab üleminekualade pinna kvaliteeti, muutes üleminekud nii sujuvaks, et neid on raske mõõta ja palja silmaga peaaegu ei näe.

Tavaolukorras simuleeritakse CNC freesi liikumist enne postprotsessori tööd. Postprotsessori ja simulatsiooni vahelise ühenduse puudumine tähendab, et tegelikke töötlemissituatsioone pole võimalik täielikult simuleerida.

Sel põhjusel on OPEN MIND otsustanud OLDBAC-is kasutatav hyperMILL® VIRTUAL Machining Center – töötluskeskusega ühe olulise sammu edasi minna. OPEN MIND ülitõhusas ja usaldusväärses NC-simulatsioonilahenduses vastavad virtuaalse masina liikumised täielikult tegelikele masina liikumistele, kuna simulatsioon põhineb NC-koodil pärast järeltöötluse käivitamist. Koodi simuleeritakse rida haaval, sealhulgas operatsioonide vahelised liikumised. See NC-koodil põhinev masinasimulatsioon tagab usaldusväärse kokkupõrke tuvastamise. 

Ühe operatsiooniga lõikamisel väheneb põhikulu – aeg

Freesimisel üks suurimaid kulusid aeg. Freespink on kallis, kuid selle töös hoidmise kulud ei olegi väga suured. Seega on iga freespingi omaniku jaoks kõige olulisem kallis tööriist kogu aeg kasutuses hoida. Muidu see lihtsalt vananeb ja tehtud investeering kahaneb aja jooksul ilma kasu toomata.

Ühe operatsiooniga freesimisel aga saame ühe detaili pealt aega väga palju kokku hoida. Kui see on tundide asemel minuteid, siis saame sama aja jooksul juba päris mitu detaili ära töödelda. Seega tasub palju kiiremini ja odavamalt ühe operatsiooniga freespingil detail valmis teha selle asemel, et hakata seda mitu korda paigaldama ja töötlema.