Keeruliste keeviskoostude kontroll 3D skanneriga

By ille 28.11.2022

Läti ettevõte SFM, maailma suurim trafo korpuste tarnija, on tänaseks juba 2 aastat kasutanud Creaformi MetraSCAN BLACK 3D skannerit koos VXelements tarkvaraga, et pakkuda toodetele kvaliteetseid 3D mõõtmisraporteid.

SFM Latvija Ltd. toodab konstruktsioone, mille puhul on ülioluline täpsus, eriti kuna kliendid ootavad toote kohta 3D mõõtmisraportit. Enne Creaform MetraSCAN skanneri kasutuselevõttu oli 3D skaneerimine lahendatud läbi allhanketeenuse, kuid selle puhul oli kitsaskohaks kvaliteetse 3D-skaneerimisteenuse puudumine Lätis, mistõttu ei aksepteerinud kliendid tihti esitatud dokumentatsiooni. Ainus viis vajalikul tasemel raportite esitamiseks oli tagada kõrgekvaliteediline dimensioonide kontroll ja aruandlus 3D-mõõtmistehnoloogiaga ettevõtte enda poolt.

Vajaliku tehnoloogia soetamisel seati peamiseks valikukriteeriumiks skaneerimise täpsus ja seda suudab pakkuda vaid Creaformi poolt pakutav lahendus. Lisaks sellele osutus ka skaneerimise kiirus täiendavaks eeliseks erinevate alternatiivsete lahenduste võrdlemisel.

Kuigi seadme töösse rakendamine ei olnud alguses ehk kõige lihtsam, sest ettevõte polnud seda tüüpi seadmetega kunagi kokku puutunud, olid suureks abiks Creaformi esindajad ja insenerid, samuti ka olemasolevad õppevideod. Erinevad tehnilised küsimused skaneerimise, tehniliste probleemide ja aruannete koostamise kohta said kiired ja põhjalikud vastused. Siiski, vaatamata sellele, et süsteem töötab ettevõtte jaoks hästi, on veel ruumi teadmiste ja oskuste kasvatamiseks, et VXelements tarkvara kõiki võimalusi täies mahus ettevõtte heaks rakendada.

Peamised tooted, mida 3D-skaneeritakse, on trafo korpused ja mõõtmisraport koostatakse tarkvaras VXinspect Elite (vt seotud ekraani kuvatõmmiseid).

SFM-i tegevjuhi Nauris Jansonsi sõnul parandas Creaformi MetraSCAN BLACK 3D skanner koos VXelements tarkvaraga dimensioonide kontrollimist ettevõtte jaoks. Paljusid kohti tootel, mille mõõtmine osutus varasemalt problemaatiliseks, on nüüd lihtsam ja täpsem kontrollida ning see annab lisakindlust toodete kvaliteedi osas. Kõige märkimisväärseim osa on skaneeritud konstruktsiooni mõõtude aruande koostamine vastavalt kliendi joonisel näidatud mõõtudele. Skanneri ost ei olnud algusest peale mõeldud rahateenimiseks, vaid abivahendina toodete kvaliteedi kontrollimiseks ja selles osas on investeering end igati ära tasunud.

Igapäevases kasutuses, arvestades 3D-skaneerimise teenuse hindu turul, võib MetraSCAN 3D skanneri investeeringutasuvus SFM-i taolise ettevõtte puhul olla ligikaudu vaid 3-4 kuud.

Ettevõtte Oldbac tegevjuht Martin Raju, kes on Creaform toodete osas kontaktisik Baltikumis, lisas: “Igapäevases kasutuses, arvestades 3D-skaneerimise teenuse hindu turul, võib MetraSCAN 3D skanneri investeeringutasuvus SFM-i taolise ettevõtte puhul olla ligikaudu vaid 3-4 kuud.”

Vaadake Creaform 3D skannereid lähemalt

Mõned visuaalid SFMilt Creaform MetraSCAN BLACK 3D skanneri ja sellega seotud tarkvara igapäevasest kasutamisest: